مطالب آموزشی

گیاه استرومانتا

استرومانتا فروشگاه گل مانلی - فروشگاه اینترنتی گل مانلی ( سامیه نظری )

گیاه استرومانتا قرمز یا استرومانته از کجا آمده است؟

این گیاه زیبا و چشم‌نواز از قاره آمریکا و جنگل‌های بارانی برزیل تا آرژانتین مکزیک، به‌صورت طبیعی می‌روید. این گیاه عاشق نور است و برگ‌هایش در جهت نور می‌چرخند. زیبایی استرومانتا به دلیل رنگ‌های دلنشین آن است که در کمترین گیاهی دیده می‌شود. در برخی از فرهنگ‌ها، هدیه دادن این گیاه در مناسب کریسمس متداول است و مردم دوست دارند آن‌را به عنوان هدیه در خانه کسانی که دوست‌شان دارند، ببینند. بیشتر رنگ‌هایی که در برگ‌های مارانتا دیده می‌شود، بین سبز، سفید و قرمز در نوسان هستند. جالب است بدانید که در گذشته، از گلدان استرومانتا در سالن عبادت استفاده می‌شده و مراقبت از آن خوش یمن است.

استرومانتا فروشگاه گل مانلی

استرومانتا به چه چیزهایی نیاز دارد؟

برای گلدان استرومانتا، مهمترین نکته حفظ رطوبت است. به خصوص در زمان رشد گیاه و جوانه زدن برگ‌های جدید لازم است که گلدان رطوبت کافی داشته باشد. به همین دلیل ساختن یک جزیره، می‌تواند رطوبت گلدان را تامین کند و به رشد و زیباتر شدن آن کمک کند. علاوه بر این، آبیاری منظم گیاه نیز اهمیت دارد و نباید وعده‌های آن‌را فراموش کنید. این گلدان یک زهکشی مناسب لازم دارد و نباید آب برای مدت طولانی در آن بماند. جالب است بدانید که در کشورهای گرمسیری، امکان کاشتن استرومانتا در خارج از خانه وجود دارد و باغبانان آن‌را در کوچه و خیابان‌ها نیز می‌کارند. در مجموع کاشت و پرورش استرومانتا، یک تجربه بسیار دلنشین است و با تولد هر برگ جدید؛ شگفت‌زده خواهید شد.

نگهداری از استرومانتا

  • آبیاری گیاه استرومانتا

تقریبا هر روز، خاک گیاه‌تان را آبیاری کنید اما پیش از آبیاری مطمئن شوید که حدود دو الی سه سانتی‌متر از قسمت بالایی گلدان خشک شده باشد. برای آبیاری گیاه از آبی که چند روز مانده استفاده و حتما گلدان‌تان را سیراب کنید.

  • رطوبت گیاه استرومانتا

همان‎طور که گفتیم، حفظ رطوبت برای این گیاه بسیار اهمیت دارد. اگر محیط زندگی شما رطوبت کافی ندارند، حتما با روش‌های دیگری، رطوبت محیط را فراهم کنید. اگر دوست دارید درباره روش‌های ایجاد رطوبت در آپارتمان بدانید، کلیک کنید و درباره روش‌های ایجاد رطوبت در خانه و آپارتمان، بیشتر بخوانید.

  • نور مناسب استرومانتا

مارانتا نیازمند نور متوسط است و نباید در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشد. به همین دلیل پنجره‌های شرقی و شمالی موقعیت خوبی را برای این گل آپارتمانی فراهم خواهند کرد.

  • خاک مناسب استرومانتا

برای این گیاه آپارتمانی، گلدانی که حاوی پیت ماس باشد، کارایی خوبی دارد. این خاک رطوبت را حفظ می‌کند و نمی‌گذارد ریشه برای مدت طولانی خشک باشد.

  • دمای مناسب استرومانتا

گیاه آپارتمانی شما از هوای سرد گریزان است و دوست دارد در آب و هوای معتدل و مرطوب باشد. به همین دلیل اجازه ندهید که گلدان‌تان در معرض جریان هوای سرد باشد.

برای طراوت و زیبایی گلدان‌تان هر دو هفته یک بار به آن کود دهید
  • کود استرومانتا

برای رشد بهتر گیاه و تولد برگ‌های جدید، می‌توانید از محلول آهن و انواع کودها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که گیاه برای زیبایی و داشتن برگ‌های بزرگ، به کود و مواد آلی نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید