برگ انجیری ( مانسترا)

مانسترا جزو آن دسته از گیاهان است که همه می توانند به راحتی از آن نگهداری کنند مطمئن باشید که اگر به چندین نکته کوچک توجه داشته باشید برگ انجیری شما به سادگی و به خوبی رشد خواهد کرد.
گیاه برگ انجیری به سرعت رشد می کند، به همین دلیل برای رشد بهتر آن توصیه می کنیم که گیاه در فضایی باز قرار دهید. مانتسرا اگر در شرایطی ایده آل رشد یابد می توانید تا چندین متر رشد کند.

دمای مناسب گیاه برگ انجیری

به طور کلی می توان گفت که مانتسرا، حساسیت چندانی به تغییرات دمایی ندارد اما دمای مناسب برای این گونه گیاهی بین 17 الی 28 درجه سانتی گراد است. اگر دمای محیط اطراف گیاه شما بیش از 28 درجه سانتی گراد است، برای جلوگیری از گرما زده شدن گیاه برگ انجیری به برگ های آن آب اسپری کنید.
شرایط نگهداری گیاه برگ انجیری چیست؟
نور مناسب برای گیاه برگ انجیری:

نور برگ انجیری

شرایط نوری ایده آل این گیاه نور غیر مستقیم و نیمه سایه می باشد و سعی کنید آن را به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید چون باعث سوختگی برگهایش میشود. نور کم را نیز دوست ندارد چون باعث میشه برگها بی‌رنگ شده و بریدگی های روی خود را از دست بدهند. فاصله آن تا پنجره را طوری تنظیم کنید که از نور سایه روشن برخوردار شود. یعنی جایی که نور کافی وجود داشته باشد اما نور به طور مستقیم بر آن نتابد. کنار پنجره های شمالی جای بسیار مناسبی برای قرار دادن آنها میباشد.
آبیاری مناسب برای گیاه برگ انجیری:

آبیاری برگ انجیری

آبیاری زیاد را دوست ندارد و نسبت به آن حساس است.

حتما باید بین دو آبیاری ۲ تا ۳ سانت از سطح خاک گلدان خشک باشد.

برای اینکار می‌توانید از یک قطعه چوب و یا از انگشت خودتون کمک بگیرید.

به این صورت که چوب و یا انگشتتان را در خاک فرو ببرید و تا عمق ۲ تا ۳ سانتی را چک کنید.

اگر خاک به انگشت یا چوب نچسبید ، باید آبیاری کنید.

در غیر اینصورت آبیاری را عقب بیاندازید چون آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ساقه و از بین رفتن ریشه میشود.

تغذیه

اگر میخواهید گیاهتان دارای برگ های بزرگ شود تغذیه با کودهای محلول در آب را فراموش نکنید، توجه داشته باشید که تغذیه بیش از حد برای این گیاه مضر می باشد، ماهی یکبار کوددهی ببرای فیلودندرون کافی میباشد.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مانسترا سبز غول پیکر و پر برگ”

علت درخواست بازپرداخت