پتوس حصیری یا پتوس پنجره ای

نام محصول: گل پتوس حصیری قیمت : این گیاه که با نام های پتوس پنجره ای ، مونسترا آدانسونی ، مانسترا حصیری نیز شناخته میشود در واقع پتوس برگ حصیری نوعی برگ انجری است. این گیاه به دلیل حفره های درون برگ هایش شناخته میشود ، هم درون گلدان های معمولی و هم درون آویزها نگهداری می شود. خرید پتوس حصیری را به افرادی که دنبال یک گیاه آپارتمانی بی دردسر و با شرایط نگهداری آسان میگردن توصیه میکنیم. چون این گیاه یکی از با دوام ترین گیاه آپارتمانی محسوب می شود و همچنین قدرت تصفیه کنندگی هوای منزل را دارد. در ادامه  به معرفی ، آموزش شرایط نگهداری پتوس حصیری ، روش تکثیر پتوس حصیری میپردازیم.

معرفی پتوس حصیری یا پتوس پنجره ای

نام انگلیسی آن مونسترا آدانسونی Monstera adansonii یا  Swiss cheese vine که به معنای تحت اللفظی پنیر سوئیسی رونده هست. که حتما هم بخاطر حفره های این پنیر سوئیسی این اسم رو روش گذاشتن. این گیاه از خانواده adansonii  و بومی شمال آمریکا ،آمریکای مرکزی و شبه قاره هند است.

رنگ برگ های این گیاه سبز که نوع ابلق ان نیز وجود دارد. دو نوع از این گیاه در بازار برای فروش وجود دارد که یکیش برگهای پهن و سوراخ های بزرگ داره و یکی دیگه هم برگهای کشیده و سوراخ های کوچک. این گونه شکل بالارونده داشته و تا ۳تا ۴ متر بالا می رود با توجه به این که این گیاه رشد سریع و بالا رونده دارد برای استقرار مناسب آن نیاز به استفاده از قیم خواهید داشت. همچنین میتوانید به راحتی روی دیوار این گیاه را هدایت کنید. اما دقت کنید در قسمت های بالایی و نزدیک به سقف، در اثرتجمع گرما ممکن است برگ ها دجار سوختگی شود و در نتیجه گیاه بد شکل می شود.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پتوس حصیری”

علت درخواست بازپرداخت