آگلونما سوپر پینک

معرفی گل اگلونما سوپر پینک

در بازار و گلخانه‌ها چندین نوع از این گیاه وجود دارد. گل اگلونما سوپر پینک نگهداری خیلی آسانی دارد به طوری که همه می‌توانند ازاین گیاه درخانه داشته باشند. اگلونما قرمز – صورتی  می‌تواند زیبایی خاصی به منازل، بانک‌ها، ادارات و مراکز دیگر بدهد. این گیاه به دلیل داشتن برگ‌های زیبا، شادابی را به خانه می‌آورد. گیاه اگلونما برای سم‌زدایی محیط وپاک کردن هوای خانه بسیار مناسب است. در ادامه همراه ما باشید تا با پرورش اگلونما قرمز، خرید گل و گیاه آپارتمانی اگلونما روش نگهداری و تکثیر این گیاه آشنا شویم.

ویژگی‌های گل اگلونما صورتی

نام این گیاه به انگلیسی chineseEvergreen است. این گیاه بسیار زیبا از دسته‌ی گل شیپوریان است و زیستگاه آن جزایر مالزی است. گیاه اگلونما سوپر پینک، دارای برگ‌هایی به رنگ قرمز وخالهای سبز رنگ می‌باشد. طول برگهایش ۲۰ سانت و عرض آن تقریبا۱۰ سانت و طول خود گیاه ۶۰ سانت می‌باشد. ساقه‌های اگلونما قرمز – صورتی کوتاه نیزه‌ای و خم به طرف پایین است. از آن جایی که در کشور چین به شانس و روزی خیلی اعتقاد دارند در آنجا بسیار طرفدار دارد.

مردم کشورچین معتقدند که این گیاه شانس و روزی زیادی با خود به همراه می‌آورد.

 

پیشنهاد مطالعه : گل زامیفولیا بلک چه ویژگی هایی دارد ؟ چگونه از آن نگهداری کنیم ؟

 

نحوه تکثیر گل اگلونما سوپر پینک به چه صورت است؟

گیاه بسیار زیبای اگلونما از جمله محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌باشد. این گیاه در سراسر جهان بسیار پر طرفدار است و علت آن سازگاری این گیاه می‌باشد. این گیاه را می‌توان به ۲ روش تکثیر کرد. گر قصد دارید این گل زیبا را برای خود و یا دوستانتان تکثیر کنید، مطالب زیر را قدم به قدم دنبال کنید.

تکثیر از طریق قلمه ساقه

 1. تکثیر از این طریق آسان‌ترین روش محسوب می‌شود.
 2. شاخه‌های جدید از گل را که حداقل ۵ برگ دارند را برش دهید. البته شاخه‌های قدیمی گیاه را نیز می‌توانید از انتهای آن برش دهید.
 3. قلمه‌ها را خاک معمولی و یا مخلوط با کوکوپیت بکارید.
 4. گیاه را در نور غیر مستقیم و طبیعی قرار دهید.
 5. در صورتی که دمای محیط بیش‌تر از ۲۰ درجه سانتی گراد باشد، پس از ۲۵ تا ۴۵ روز شاخه‌ها و برگ‌های جدید شروع به رشد می‌کنند.

تکثیر از طریق قلمه ریشه

 1. تکثیر از طریق ریشه تضمینی‌ترین و موفقیت‌آمیز‌ترین روش برای این گیاه می‌باشد.
 2. قسمتی از گیاه مادر را به همراه ریشه جدا کنید.
 3. گیاه جدا شده را در یک گلدان جدید بکارید.
 4. گلدان را در نور غیر مستقیم و طبیعی خورشید قرار دهید.
 5. این گیاه بسیار زودتر از روش قبلی، در ۵ الی ۱۰ روز رشد می‌کند.
 6. بهترین دما برای نگهداری از آن نیز باید بین ۱۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد باشد.

شرایط نگهداری:

قبل از خرید گل و گیاه آپارتمانی اگلونما لازم است تا با نحوه نگهداری از آن آشنا باشید. در ادامه به بررسی نگهداری و پرورش گل اگلونما سوپر پینک می‌پردازیم.

آبیاری گل اگلونما صورتی چگونه باید باشد؟

شرایط نگهداری این گل بسیار آسان می‌باشد اما نکات ظریفی وجود دارد که باید رعایت شود. ابتدا باید بدانیم که، این گل به آبیاری متوسطی نیاز دارد. بعد از خشک شدن خاک گلدان باید اگلونما را آب داد در تابستان در هفته دو بارآبیاری شود. در فصل زمستان که هوا سردتر است در هفته یک بار آبیاری کافی می‌باشد. آبیاری بسیار زیاد برای این گیاه یا هر گیاه دیگری مضراست و ریشه و برگ‌ها را از بین میبرد.

نور گل اگلونما قرمز- صورتی چگونه باید باشد؟

آفتاب مستقیم سبب از بین رفتن برگ‌ها و ساقه‌های گیاه می‌شود. همچنین نور خیلی کم هم، برای این گیاه مضر است چون برگ‌ها را خیلی طویل می‌کند. گیاه آگلونما به دلیل مقاوم بودن در نور کم در محیط‌های کم نور هم، رشد میکند. مناسب‌ترین نور برای رشد گیاه اگلونما سوپر پینک نوری است که، به طورغیر مستقیم و متوسط بتابد. در یک ساختمان پنجره‌های سمت شمالی آن بهترین شرایط نوری را فراهم می‌کند.

بهترین دما برای گل اگلونما سوپر پینک چه دمایی می‌باشد؟

برای رشد اگلونمای قرمز – صورتی دمای بسیار مناسب، دمایی بین ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد می‌باشد. این گیاه به سرمای هوا حساس است و سرما باعث از بین رفتن آن می‌شود. کمترین دمایی که می‌تواند تحمل کند ۱۰ درجه است که کمتر از این مقدار آسیب می‌بیند.   بیشترین دمایی که می‌تواند تحمل کند نیز، ۳۰ درجه سانتی گراد است و باعث خشکی گل می‌شود.

میزان رطوبت مورد نیاز برای مراقبت از گیاه اگلونما چگونه است؟

شرایط نگهداری این گیاه، در جای خشک امکان‌پذیر نیست.

در جایی که رطوبت هوا زیاد است، رشد گیاه اگلونما بسیارچشم گیر است. برای این که رطوبت این گیاه زیاد شود، می‌توان از یک اسپری آب استفاده کرد. اسپری کردن آب برروی برگ‌ها هر روز صبح باید انجام گیرد تا، آب روی برگ‌ها تبخیر شود. اسپری کردن آب بر روی برگ‌ها در شب بسیار خطرناک است زیرا، باعث بیماری قارچی می‌شود. می‌توان برای این که رطوبت این گیاه فراهم شود از جزیره کمک گرفت. به جمع کردن سنگ ریزه در داخل زیر گلدانی جزیره می‌گوییم. پس برای ساخت جزیره مقداری سنگ ریزه داخل زیر گلدانی میریزیم. بعد به این سنگ ریزه‌ها کمی آب اضافه می‌کنیم، بعد گلدان را داخل آن قرار می‌دهیم.

خاک و تغذیه اگلونما سوپر پینک باید چگونه باشد؟

برای گیاه اگلونما قرمزباید از خاک‌هایی با زهکشی بالا استفاده کرد تا آب اضافی آن ازگلدان خارج شود. مرغوب‌ترین خاک این گیاه مخلوطی از خاک گلدان، خاک برگ، ماسه، پیت و خاک باغچه می‌باشد.

از کودهای مناسب با این گیاه می‌توانید در فصل رشد گیاه استفاد کنید. فصل رشد برای گل اگلونما فصل بهار و تابستان می‌باشد. در این فصل‌ها می‌توانید هر دو سه هفته یک بار کود دهی به گیاه را انجام دهید.

تکثیر گل اگلونما سوپر پینک چگونه انجام می‌شود؟

این گیاه را می‌توانید به سه طریق تکثیر کنید. این روش عبارت‌اند از: ۱- تقسیم بوته ۲- قلمه گیری ۳- کاشتن بذر گیاه

در ادامه به بررسی روش تقسیم بوته می‌پردازیم.

تقسیم بونه 

در فصل رشد گیاه که بهاراست، درهنگام عوض کردن گلدان می‌توانید جوانه‌های گیاه اصلی را جدا کنید. در این مرحله باید اجازه دهید خاک گیاه خشک شود. سپس گل اگلونما سوپر پینک را به آرامی از گلدان جدا کنید. جوانه‌های کنار گیاه را که از دو برگ بیشترهستند را با کمی ریشه از گل اصلی جدا کنید. سپس این گیاه جدید را با خاکی که دارای کمپوست و پیت می‌باشد، کشت دهید. دقت نمایید هوا به ریشه نرسد و اطراف آن را با خاک فشرده کنید. گیاه را در دمای ۲۰ الی ۲۱ درجه سانتی گراد نگهداری کنید.  همچنین توجه داشته باشید گیاه در معرض نور غیرمستقیم خورشید قرار داشته باشد. برای رطوبت و رشد بهتر، روی قلمه‌های گیاه را با پلاستیک شفافی بپوشانید. برای هوای بهتر نیز چند جای آن را سوراخ کنید تا جریان هوا بهتر باشد. پس از یک الی دو ماه گیاه ریشه وبرگ‌های جدید نیز می‌دهد.

جمع بندی

همان طور که اشاره کردیم، گیاه اگلونما سوپر پینک از جمله گیاهان محل کار و همچنین منازل محسوب می شود. این گیاه زیبا و منحصر به فرد را به راحتی می توانید پرورش دهید.  آبیاری زیاد برای این گیاه مناسب نیست و باید اجازه دهید بین دو آبیاری خاک آن کاملا خشک شود. اگلونما را نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. در خصوص تکثیر آن توصیه می کنیم از روش قلمه گیاه آن را تکثیر کنید. اکنون شما عزیزان می توانید برای این گیاه زیبا از طریق وب سایت ما با کارشناسان گل سلام در ارتباط باشید و سفارش خود را ثبت نمایید.

برای خرید گل و گیاه آپارتمانی می توانید در وب سایت فروشگاه گل مانلی انواع گل آپارتمانی را مشاهده نمایید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آگلونما سوپر پینک”

علت درخواست بازپرداخت