گل زاموفیلیا یا جواهر زنگبار که در انگلیسی به eternity plant  و zamiifalia شهرت دارد، از خانواده فیلندرون، اسپاتی و آگلونما میباشد و در یک تقسیم بندی بزرگتر، جز گیاهان آراسه که شیپوری یا علفی هستند به شمار می آیند. گیاه زامیفولیا جز گیاهان مقاومت بالا، نگهداری آسان، برگ های همیشه سبز و براق، جایگاه ویژه ای در خانه ها و ادارات دارد و همیشه مد نظر و انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی بوده است.

این گیاه در عامیانه مشهور به گیاهیست که از بین بردن آن، به مراتب سخت تر از نگهداری آن است و به اصطلاح گیاه کمدی نام برده میشود. زیرا این گیاه دارای غده یا ریزوم است و میتواند، آب را در خود به مدت طولانی ذخیره کند و با نور کم نیز سازگار است پس خرید زاموفیلیا را به کسانی که دنبال گیاهان مقاوم هستند، حوصله نگهداری گل و گیاه ندارند، محیط زندگیشان بی نور یا کم نور می باشد و یا در نگهداری گل و گیاه مبتدی هستند توصیه میشود.

این گیاه بومی مناطق گرمسیری از جمله شرق آفریقا، جنوب کنیا تا شمال شرقی آفریقای جنوبی میباشد که در رنگ های سبز، بلک یا سیاه و ابلق دیده میشود، طول شاخه های این گیاه به 120 سانتی متر میرسد و دارای جفت برگ های چرمی میباشد که در دو طرف شاخه می روید و به ندرت دچار خزان میشود.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قلمه زاموفیلیا پر برگ”

علت درخواست بازپرداخت