کود 121236 پنجاه گرمی

این کود متشکل از 12% N نیتروژن(ازت)، 12% P فسفر و 36%K پتاسیم می‌باشد. حتما یکی دیگر از سوالاتی که به ذهنتان خطور می‌کند این است که با جمع اعداد 12 ،12 ، 36 مجموع عناصر 50 % می‌شود، پس مابقی ترکیبات چیست؟ باید به این مسئله اشاره کرد که کود های NPK علاوه بر عناصر پرمصرف دارای عناصر کم مصرف یا همان ریز مغذی ها نیز می‌باشند. علاوه بر آنها ترکیبات خنثی، اختصاصی و یا حتی سری مختص به شرکت ها تشکیل دهنده یک کود کامل NPK می‌باشد.

علائم کمبود ازت

در صورت کمبود ازت در گیاه، نیتروژن از برگهای پیر به سمت برگ های جوان تر حرکت می‌کند و درنتیجه برگهای مسن در ابتدا کمرنگ شده و سپس زرد می‌شوند و درصورتی که این کمبود شدید باشد تمام گیاه زرد و به اصطلاح کلروز رخ خواهد داد.

علائم کمبود فسفر

علائم کمبود فسفر در گیاهان معمولا رنگ آن هاست. در برگ ها رنگ به سمت سبز مایل به آبی تیره می‌رود و رنگ ساقه نیز به سمت بنفش می‌رود.کمبود فسفر در مراحل انتهایی رشد گیاه برروی رشد دانه و تکمیل رشد محصول نیز اثز می‌گذارد.

علائم کمبود پتاس

بطور کلی هنگامی که لبه ی برگ زرد و سپس قهوه ای می‌شود، نشانه ی آشکاری از کمبود پتاس در گیاه است. همچنین برگها با زوایای متفاوت از شاخه ها و یکدیگر قرار میگیرند و به نوعی یک نوع آشفتگی در برگها بوجود می آید. همچنین ریشه ها نیز دچار نرم شدگی و لهیدگی می‌شوند.

شاید این محصول مورد پسند شما باشد : آگلونما سوپر پینک

 

 

تناسب عناصر در کود های NPK

اگر تاکنون با کود 20-50-20 مواجه نشده اید یا برایتان سوال پیش آمده است که چرا شرکت های سازنده همیشه درصدی خاص از عناصر را برای تولید کود هایشان بهره می‌برند باید گفت که میزان تناسب عناصر باید باهم همخوانی داشته باشند. همچنین هرکدام از این اعداد نشان دهنده عملکردی خاص در گیاه می‌باشد. برای مثال عناصری که اعداد وسط آنها بالاست، بیشتر جهت به بار نشاندن و گلدهی محصولات و ریشه زایی بکار می‌رود و ترکیب آن با نیتروژن و پتاسیم باید کاملا آزماش شده و تاثیرات هرکدام بطور کامل سنجیده شود. بنابراین ترکیب کردن این عناصر با درصدی دلخواه کار عاقلانه ای نمی‌باشد.

کود گلدهی و افزایش رشد

یکی از مهمترین ویژگی های کود 121236 اورال بهبود گلدهی و افزایش رشد گیاه می‌باشد. اگر گیاهان و گلهای شما کم گل می‌دهند و یا رشد کمی دارند توصیه می‌شود از این کود استفاده کنید. این کود مناسب برای انواع گیاهان آپارتمانی (سانسوریا،زانفولیا)، بیرونی، درختان، کاکتوس و ساکولنت می‌باشد که باعث افزایش رشد گیاهان و قدرت جذب بسیار بالایی دارد.

کود 36 12 12 معجزه ای برای کاکتوس

برای کاکتوس ها و ساکولنت ها میتوان از کود های NPK که حاوی مواد مغذی و عناصر ماکرو مورد نیاز گیاهان است بهره برد. کود مناسب برای کاکتوس ها باید دارای ازت پایین و همچنین پتاس بالایی باشند زیرا ازت بالا باعث آبکی شدن بافت های کاکتوس و ایجاد ترک هایی بر روی گیاه می‌شود. از این رو کود 36-12-12 اورال گزینه ی مناسبی برای کوددهی کاکتوس ها می‌باشد.

مقدار و زمان استفاده از کود 36-12-12

بهترین زمان مصرف کود 121236 اورال از زمان تشکیل میوه تا 2 هفته قبل از برداشت بصورت زیر توصیه می‌شود:

استفاده از کود 121236 اورال در مصارف باغات و زراعت به میزان 5 تا 15 کیلوگرم در هکتار و بصورت آبیاری می‌باشد. همچنین در محلول پاشی در دوز 1 تا 3 کیلوگرم در 1000 لیتر آب مصرف می‌شود.

عناصر تجزیه شده کود 121236

  • 12% ازت
  • 12% فسفر
  • 36% پتاس
  • همچنین این کود دارای عناصر ریز مغذی همچون آهن، روی، منگنز، بور و مس می‌باشد.
وزن 0.50 کیلوگرم
نوع :

پودری

عملکرد :

افزایش باردهی گیاهان, افزایش عملکرد گیاهان, بهبود کیفیت گیاهان

ترکیبات :

ترکیبات اصلی

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کود 121236 پنجاه گرمی”

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

علت درخواست بازپرداخت